Vytisknout

Těla z bažin jsou králové

Napsal Agrimonrix dne . Kategorie: Archeologické výzkumy

Již dvě století nacházejí lidé v rašeliništích severního Německa, Dánska, Anglie a Irska mumie lidí z doby železné. Zdá se, že obyvatelé severozápadní Evropy měli před dvěma tisíci let podivný zvyk zabíjet vybrané muže, ženy i děti a házet jejich těla do bažin, kde je kyselé prostředí dokonale konzervovalo.

Vytisknout

Plzeň-Křimice - objev rondeloidu

Napsal vh dne . Kategorie: Archeologické výzkumy

Kruhové ohrazení zvané rondeloid z mladší doby kamenné objevili archeologové při výzkumu v Plzni-Křimicích. Stavba zřejmě sloužila k shromažďování lidí a kultovním účelům. Kromě toho se v lokalitě našly také úlomky keramiky, nástrojů i pozůstatky dávných obydlí.

Vytisknout

Šumava byla osídlena již před deseti tisíci lety

Napsal vh dne . Kategorie: Archeologické výzkumy

Šumava – Už před deseti tisíci lety, ve střední době kamenné (mezolitu), žili na Šumavě ve výšce přes tisíc metrů nad mořem lidé. Potvrdily to nálezy archeologů nedaleko Modravy. Jde o nejvýše položené pravěké sídliště z období mezolitu u nás. Výjimečné je i v Evropě – podobné nálezy byly zatím učiněny jen v Alpách.

Vytisknout

Boskovicko Zatajený stříbrný poklad

Napsal vh dne . Kategorie: Archeologické výzkumy

Nález džbánu s tisícovkami historických stříbrných mincí v mnohamilionové hodnotě zatajil v roce 2010 devětatřicetiletý muž, který jej objevil v lese na vrchu Zlatník u Boskovic. Policie před několika dny dokončila velmi neobvyklý a složitý případ přečinu zatajení věci a podílnictví nálezce i sběratele z Brněnska.

Související články

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo

Spřáteléné stránky

Odběr novinek

Návštěvnost

DnesDnes3016
VčeraVčera6917
Od 9.4.2013Od 9.4.20131393331
Rekord 08-21-2014 : 8429
Statistik created: 2014-08-29T09:54:26+02:00
On-line 115