Keltoi 1994-2017

Návštěva skanzenu Březno u Loun a muzeí

Přípravná cesta do Března v březnu 1994
Na konci března 1994 vyrážíme autem na poznávací výpravu a přípravu zájezdu do Března u Loun. Postupně navštěvujeme muzea: Velvary, Slaný, Louny, Chomutov a Žatec. Svou bohatou expozicí nás zaujalo muzeum K.A. Polánka v Žatce, kde jsme se také seznámili s místním archeologem Petrem Holodňákem, se kterým jsme potom spolupracovali na dalších projektech. Cestou jsme také navštívili skanzen v Březně u Loun, kde jsme si domluvili návštěvu na 30. dubna 1994.

Zájezd Březno u Loun a Žatec - sobota 30. duben 1994
Cílem tohoto zájezdu byla prohlídka skanzenu postaveného v blízkosti městečka Louny a muzea v Žatci. Skanzen postavil Archeologický ústav ČSAV pod vedením Dr. Pleinerové. Z Mladé Boleslavi jsme vyjeli po osmé hodině a po dvou hodinách jsme si již prohlíželi stavby. Prohlídka trval asi dvě hodiny a poté jsme se vydali do Žatce a tamního muzea. Zde nás provedl náš hostitel, zdejší archeolog Petr Holodňák. Zpět do Mladé Boleslavi jsme dojeli po páté hodině odpolední.Přehled akcí v roce 1994

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo