Keltoi 1994-2017

Situace k 27.05.2004

Podle rozhodnutí Města Mladá Boleslav se bude Osada Keltů v Mladé Boleslavi stěhovat jinam. Z tohoto důvodu jednáme o několika možnostech a po podepsání příslušných smluv budete informováni.

Podrobnosti ke zrušení Osady Keltů v Mladé Boleslavi:
Rada města Mladá Boleslav na svém zasedání 13. května 2004 rozhodla, že dá výpověď našemu sdružení, které má pronajato pozemek na Štěpánce, kde stavíme Osadu Keltů.
Co to ve svém důsledku znamená? Rozhodování, co dál je dost komplikované, ale jedna věc je zdá se jistá - do konce srpna 2004 musíme všechny naše stavby zbourat a pozemek uvést do stavu před začátkem stavby...
V každém případě se zde ještě uskuteční plánovaný program a poté se zahájí stěhování, ovšem mezitím musíme najít jiné místo, kam bude možné materiál složit, odhadem je zde asi 15 velkých náklaďáků materiálu, především dřeva, rákosu a dalšího vybavení. Současné s tímto rozhodnutím dojde i k vyklizení klubovny na Betonárce a na hradě. Tímto krokem už v Mladé Boleslavi nebude důvod mít zde sídlo sdružení a realizovat zde další naše záměry.
A co je vlastně příčinou? Oficiální důvod výpovědi je, že se o svěřený pozemek nestaráme a že je ve špatném stavu. K tomu asi jediné: každý záměr má své klady a zápory. Naším záměrem bylo v počátku zde postavit vesničku bez oplocení - to se nám vymstilo velmi rychle, když první stavby padly za obět vandalům. Po postavení oplocení, a to díky grantu Města Mladá Boleslav, bylo možné začít stavět znova. Ale výsledek byl opět stejný - polozemnice zbořena třikrát, svatyně dvakrát, zázemí vykrádáno průběžně (zloději si udělali díru do střechy...), a takto se nechá pokračovat. Je logické, že všechno odstraňování škod vyčerpává peníze, které by se nechali použít na další stavby. Později se k tomu přidalo i neočekávané rozhodnutí, že nedostaneme slíbené finance na jiné projekty - muselo dojít k propuštění zaměstnanců, ukončení práce civilkářů a ztráta zázemí pro naši činnost. Vše dohromady dává obrázek, proč je to tak jak to je. Můžeme si také myslet, že za rozhodnutím Rady je i jiný důvod, ale ten ještě nevíme, inu kdoví, každá pravda má dvě strany mince a věřím, že vše špatné je pro něco dobré. Rozhodně Keltoi svoji činnost nechce ukončit a bude hledat jiná místa, kde bude realizovat své projekty.
Vašek Horák, vedoucí sdružení Keltoi

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo