Keltoi 1994-2017

Návštěva skanzenu Březno u Loun a muzeí

Přípravná cesta do Března v březnu 1994
Na konci března 1994 vyrážíme autem na poznávací výpravu a přípravu zájezdu do Března u Loun. Postupně navštěvujeme muzea: Velvary, Slaný, Louny, Chomutov a Žatec. Svou bohatou expozicí nás zaujalo muzeum K.A. Polánka v Žatce, kde jsme se také seznámili s místním archeologem Petrem Holodňákem, se kterým jsme potom spolupracovali na dalších projektech. Cestou jsme také navštívili skanzen v Březně u Loun, kde jsme si domluvili návštěvu na 30. dubna 1994.

Zájezd Březno u Loun a Žatec - sobota 30. duben 1994
Cílem tohoto zájezdu byla prohlídka skanzenu postaveného v blízkosti městečka Louny a muzea v Žatci. Skanzen postavil Archeologický ústav ČSAV pod vedením Dr. Pleinerové. Z Mladé Boleslavi jsme vyjeli po osmé hodině a po dvou hodinách jsme si již prohlíželi stavby. Prohlídka trval asi dvě hodiny a poté jsme se vydali do Žatce a tamního muzea. Zde nás provedl náš hostitel, zdejší archeolog Petr Holodňák. Zpět do Mladé Boleslavi jsme dojeli po páté hodině odpolední.

 

 

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo