Byli tam, a nejen oni – od 6.do 8. května. Akce , která byla uspořádána zároveň jako slavnostní zahájení sezóny na zámku Jezeří nedaleko Mostu a Litvínova v Krušných horách, se těšila mimořádnému zájmu veřejnosti. Navštívilo ji téměř 3000 diváků. Co je v zámeckém areálu čekalo? Kromě tržiště tradičních řemesel a stánků se suvenýry to byl program čerpající především z keltské kulturní oblasti. Návštěvníci naslouchali kapelám POITÍN z Plzně a GWEN z Prahy, která předvedla skvělý folk ovlivněný českou, slovenskou a bretaňskou lidovou hudbou. Poitíni jsou už dávno pojmem v interpretaci irských a skotských skladeb a na Jezeří hráli s velkým nasazením, což vděční diváci velice oceňovali. Nechtěli muzikanty obou kapel pustit z pódia.
V historickém táboře řemeslníků a bojovníků se těšili obrovskému zájmu legionáři z oblíbené Caesarovy LEGIE X, kteří občas sváděli líté půtky z Kelty a seznamovali diváky s přednostmi výzbroje a organizací římských legií. Žatecká skupina historického a scénického šermu EQUITES předvedla několik působivých představení s ukázkami keltského bojového umění obohaceného i půvabem pravé keltské bojovnice s příhodným jménem Šárka.
Řemeslníci ze Společnosti AGARAIN nabízeli výrobky z keramiky, předvedli historické hudební nástroje, keltské mince, tkaní a předení, kovářské výrobky a šperky. Zatančily sličné Keltky ze Saltatia vitae, kdo chtěl, toho správně po keltsku pomalovaly dívky z kmene DERAUIOS, jakož bylo možné okusit bylinné a ovocné lektvary kmenového druida Lunwera. K celkové pohodě přispěla rozhodně přízeň bohů, zvláště pak Taranise a bohyně zdejšího pohoří – Sudéty. Těm bylo hojně obětovéno, hlavně medovina a byliny.
A jelikož celé Setkání se neslo v duchu beltinského svátku, v sobotu večer uchystali druidi Talcern a Pavel obřad ku svátku BELTINE v zámeckém arboretu. Rituálu přihlíželo kromě přítomných Keltů a zámeckého osazenstva i množství návštěvníků. Spolu s králem a královnou tak všichni prošli branou Beltine do světlé poloviny roku. Nechť je toto období požehnáno!

Velký dík patří pořadatelům a organizátorům, kteří se touto akcí snažili také pomoci zámku Jezeří v jeho boji s nepřízní osudu. Všemi otřásl pohled na poničené arboretum a vyvrácené staleté velikány po loňské vichřici. Jezeří na rozhraní dvou světů, zeleného světa hor a přízračné měsíční krajiny, jejíž vyplenění dopustili lidé 20.století, žije dál. Nechť je mu osud přízniv.