Pozvánky na akce

st lis 25
Dumannios
st lis 25
Jasan
st lis 25
Svátek bohyně Arianrhod
út pro 01
Habr

Kalendář akcí

listopad 2015
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

pohadka-bannerStopy předků - poznávání odkazu našich předků - ve stopách ... Popis projektu v pdf a Objednávka, smlouva o spolupráci

Seminář v Uhřínově

Napsal vh dne . Kategorie: Akce

Vážení přátelé, dovolte, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali ve dnech 13. až 15. listopadu 2015 k účasti na semináři věnovanému experimentální archeologii, prezentaci a interpretaci archeologických nálezů a vztahu archeologie a veřejnosti - „Rekonstrukce a prezentace archeologických objektů“.

Stezka Markomanů Dobřichov

Napsal vh dne . Kategorie: Výlety

S jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť seznamuje příchozí nově vybudovaná naučná stezka Markomanů – významných válečníků antického germánského kmene. Návrší Pičhora na okraji obce se stalo místem jejich posledního odpočinku zhruba před dvěma tisíci lety.

Dívčí kámen a železo

Napsal vh dne . Kategorie: Výlety

V podhradí Dívčího kamene zavládne středověk
Dívčí kámen – Jak se vyrábělo železo a železné nástroje a zbraně ve středověku z místní železné rudy, to na vlastní oči uvidí, pokud se vše podaří, již tuto sezonu návštěvníci v prostoru latránu na louce pod hradem Dívčí kámen.

Výstava Velká Morava a počátky křesťanství

Napsal vh dne . Kategorie: Akce

Ve dnech 17. dubna - 28. června 2015 se do Císařské konírny Pražského hradu přesune na 2000 nejcennějších pokladů Velké Moravy pocházejících z archeologických výzkumů z České republiky, Slovenska, Polska a Rakouska.

Terénní stanice experimentální archeologie

Napsal vh dne . Kategorie: Archeoparky

Jsme sice ještě na samém počátku budování naší terénní stanice experimentální archeologie, která je budována u Českého Krumlova. V současné době je pozemek oplocen replikou tzv. polského plotu z lískových prutů, jsou zde instalovány lavičky pro přednášky, lukostřelnice a ohniště.

Špičák u Kounova – posvátná krajina

Napsal Agrimonrix dne . Kategorie: Kamenné stránky

spicak kralSeverně od Kounova, na počátku vrchoviny Džbán, se tyčí homole kopce Špičák, vysoká 490m. Na severovýchodním úpatí této záhadné hory najdeme rozsáhlý lesní areál, ve kterém parta nadšenců postupně odkrývá kameny, jež mohly být pravěkými menhiry.

Irská pouť - Oilithreacht na Gaeilge

Napsal Agrimonrix dne . Kategorie: Kamenné stránky

krizZamysleli jste se někdy nad tím, proč lidé již od předkřesťanských dob berou do ruky hůl a vyrážejí na dlouhou pouť, aby navštívili místa, kde přebývají božstva? A co zde hledají? Je zřejmé, že přitom mají vždy na zřeteli prospěšnost takové cesty.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo

Spřáteléné stránky

Odběr novinek