Keltoi 1994-2017
  • Pravěk

Archeo Lexikon lokalit

V této kapitole našich lexikonů se budeme věnovat lokalitám, místům, kde naši předkové založili svá sídla. Část těchto lokalit je zkoumána, vetší část není dosud prozkoumána. Jsou mezi námi i lidé, kteří úmyslně ničí tyto místa, proto chraňme naše kulturní dědictví a dejme prostor a klid archeologům, aby tato místa dobře prozkoumali.

Lexikon lokalit je rozdělen podle abecedního pořadí v záložce Místopis, jsou tříděny na mezolit, neolit, eneolit, doba bronzová, halštat, Keltové, doba římská, Slované; dále podle okresů či krajů. Vše postupně doplňujeme, co nám čas dovolí.
Zdroje našich informací jsou vydané encyklopedie, osobní informace od archeologů a internet.

Přejeme Vám mnoho získaných informací a máte-li něco, co zde nemáme, pošlete nám to na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Děkujeme

Upozornění!
Archeologické výzkumy mohou provádět, podle zákona č. 20/1987 Sb. pouze AÚ AV ČR a další oprávněné odborné organizace, které mají povolení od Ministerstva kultury ČR. Vyhledávání pomocí detektorů a dalších pomůcek je nezákonné a trestné!

Zde je zatím seznam lokalit s určením osídlení. Vzhledem k obrovskému rozsahu informací, máme zde 2 892 záznamů, postupně je doplňujeme popisy osídlení.

Tags: Lexikon

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo