Keltoi 1994-2017

germ Encyklopedie Germánů a doby římské

Tomares - půl tuny římských mincí

Dělníci vykopali u Sevilly amfory s půltunou mincí z antického Říma. Unikátní objev učinili španělští dělníci, kteří během práce pod zemí poblíž Sevilly našli více než půl tuny vzácných antických mincí.

Podle znalců byly mince vyrobeny v období římské říše na konci čtvrtého století a podobně velký nález je ve Španělsku zcela ojedinělý.
Podle listu El País objevili dělníci 19 amfor, které byly plné bronzových a méně četných stříbrných mincí. Každá z desítek tisíc mincí váží mezi osmi a deseti gramy, což celkem dává 600 kilogramů. Odborníci ze sevillského muzea archeologie uvedli, že byly vyraženy na konci čtvrtého století a poté uskladněny v nádobách, aby s nimi mohl nějaký římský činitel vyplácet vojáky či sloužící.

„Je to unikátní množství, které má sotva obdoby. Až do současnosti jsme z dob římského impéria ve Španělsku nic podobného neobjevili," řekla ředitelka archeologického muzea v Seville Ana Navarrová.

Zdroj, foto: El País

Fotogalerie:

Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
Tomares
 

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo