Keltoi 1994-2017
  • Středověk

Foffová Z., Vurm B.: Příběh templářů I

Zuzana Foffová a Bohumil Vurm: Příběh templářů I První díl z výpravné trilogie, který Česká televize vydává v souvislosti s výjimečným evropským projektem - výstavou Příběh rytířského řádu templářů - Tvář Leonarda da Vinci.Zuzana Foffová a Bohumil Vurm: Příběh templářů I Zuzana Foffová a Bohumil Vurm
Nakladatelství: Edice ČT
Vazba: vázaná
Cena: 450 Kč
Vychází: 8. prosince 2011

Anotace: První díl z výpravné trilogie, který Česká televize vydává v souvislosti s výjimečným evropským projektem - výstavou Příběh rytířského řádu templářů - Tvář Leonarda da Vinci, kdy bude na zámku Zbiroh za přísných bezpečnostních opatření od 13. 1. do 13. 3. 2012 vystavena řada vzácných exponátů vážících se k historii tajemného templářského řádu a nedávno objevený portrét Leonarda da Vinci.
Celobarevná výpravná kniha mapující historii záhadného řádu rytířů templářů na více než 180 stranách seznámí čtenáře s mnoha fakty a neobvyklými historickými souvislostmi. Jednotlivé kapitoly doplňuje množství původních fotografií míst spojených s templáři, především z území Itálie, Francie, ale i naší republiky. Obrázkům dává vyniknout větší formát.
Výpravná publikace plná nových souvislostí a původních fotografií mnohdy neznámých míst.

Záhadní templáři
Populární knihy a filmy, v nichž templáři hrají klíčovou roli, dostaly templáře do širokého povědomí. Často však pravdu spíše zastírají a vytváří další falešné představy, které se neustálým opakováním stávají věrohodnějšími. Za smyšlenkami se přesto skrývá skutečný příběh, který je mnohem zajímavější a tajemnější. Je v něm dostatek záhad a těžko uvěřitelných skutečností.
V roce 2012 uplyne 700 let od zrušení templářského řádu a teprve teď máme příležitost poodhalit roušku tajemství. Díky rozsáhlému bádání, novým objevům i zveřejnění dokumentu známého jako Chinonský svitek, který byl nalezen v Tajných vatikánských archivech.

Související články

Dárci, sponzoři, dobrovolníci

Líbí se vám naše činnost? Děkujeme za každou Vaši podporu. Podívejte se na informace pro sponzory a dárce, jsou zde. Pro dobrovolníky jsou info zde, děkujeme. Seznam dárců. Budete-li chtít přispět, můžete tak učinit na uvedená čísla účtů, děkujeme.

Keltoi je členem

exarc-logocas-logo