Výukový program Keltové je určen pro skupiny osob - jak Keltové žili, co dělali, apod. - nabídka platná pro rok 2016. Program již nelze realizovat.

Pro školní kolektivy (4. - 9. třída) nabízíme výukový program z dějin našich předků - Keltů. Program je realizován v Archeoparku Prášily na Šumavě.

skoly w1

Pro školní kolektivy (4. - 9. třída) nebo jiné skupiny, nabízíme výukový program z dějin našich předků - Keltů. Program je realizován v Archeoparku Prášily na Šumavě.

Program je zhruba dvouhodinový a obsahuje: pečení placek, mletí mouky, rozdělávání ohně, povídání o zbraních, sekání dřeva keltskou sekerou, souboj dřevěnými meči, kvíz a další témata. Všechna řemesla si děti vyzkouší a výrobky si odvezou domů. Učitelé mají vstup zdarma, bus parkuje cca 200 m od Archeoparku na parkovišti obce Prášily.

Cena je stanovena na 90,- kč na osobu, vše co si děti udělají si odvezou a mají možnost si zde zakoupit drobnosti s keltskou tematikou. Zájemce o podrobnosti, prosím volejte na tel. 602 340 991, Vašek Horák nebo pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Začátky programů dle domluvy.

Výukové programy organizujeme již od roku 1996 a postupně jsme je realizovali v Keltské vesničce v Mladé Boleslavi, v expozici Templ v Mladé Boleslavi, v Informačním centru keltské kultury na zámku Nižbor, ve školách a nyní je organizujeme v Archeoparku Prášily.

Fotogalerie výukových programů
Pracovní list 1

 

          

    

 

      

 

 

 

 

 

 

Doplňkový program v Prášilech a okolí:

Vyjížďky na koních po okolí

Botanická zahrada - zahrada se nachází v centru obce Prášily a vstup je volný, po dohodě je možné zajistit odborný výklad

Dětské a sportovní hřiště - na okraji obce Prášily - Dětské hřiště obsahuje skluzavky, prolézačky, apod. Ve sportovní části máte možnost využít tenisový kurt, basketbal, apod.

Ubytování, občerstvení - bufet, cukrárna - najdete vše v centru obce Prášily, 200 metrů od Archeoparku

Bizoni - najdete je vedle botanické zahrady, vstup je volný

Výlet na Prášilské jezero nebo na Poledník, podrobnosti zde>>