Sdružení provozuje a buduje archeologický skanzen. Rekonstruované objekty mají své předlohy v nálezech ze 13. a 14. století v Čechách. Skanzen je zasazen do půvabné krajiny Orlických hor na západním okraji obce Velký Uhřínov.
Lokace: Obec Velký Uhřínov | Královéhradecký kraj
Expozice: Muzeum | Skanzen | Archeopark
Datování expozice: Středověk
Pamětní razítko č. 016

Sdružení provozuje a buduje archeologický skanzen. Rekonstruované objekty mají své předlohy v nálezech ze 13. a 14. století v Čechách. Skanzen je zasazen do půvabné krajiny Orlických hor na západním okraji obce Velký Uhřínov. Areál je volně přístupný.

Nedaleko skanzenu se nachází Muzeum archeologického experimentu, které na 200 m2 prezentuje problematiku a výsledky bádání.

Muzeum i skanzen jsou otevřeny v květnu, říjnu a listopadu každou sobotu a neděli od 9 do 16 hodin, od června do září denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

Pro žáky základních škol je v měsících květen, červen, září a říjen připraven výukový projekt "Okna do minulosti", který kombinuje návštěvu archeologického skanzenu s klasickými muzei. Ve skanzenu se žáci mají možnost vyzkoušet celou řadu aktivit umožňující jim lépe pochopit hmotnou kulturu středověku.

GPS: 50°14 58.15"N; 16°20 27.78"E

Pamětní razítko č. 016 najdete v Muzeu archeologického experimentu

www.villanova.cz

Villa Nova Uhřínov - středisko experimentální archeologie a regionálních dějin
Uhřínov pod Deštnou 15
516 01 Rychnov nad Kněžnou
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
602 936 946 Bóďa Dragoun