Narození ve znamení VRBY (4. až 13. září a 3. až 12. březen)

STRUČNÁ CHARAKTERISTIKA: Spojeni s přírodou, znalí, emocionální, idealističtí, činorodí, precizní.

JEJICH MOTTO: Hledám pravdu!

Silné stránky
Osoby zrozené ve vrbě mají rády lidi a jsou introvertní, citlivé a velice intuitivní. Jejich životním principem je tolerance. To jim dává sílu a umožňuje uskutečňovat životní sny. Nejsou to však žádní snílci. Vrby jsou velice vnímavé na signály nevědomí, jež za každodenním předstíráním odhalují základní pravdu. Je to znamení s největším přístupem k podvědomému a mystickému. Jsou to emocionální idealisté. Takzvaným "rozumným" lidem připadá jejich chování chaotické a nevysvětlitelné, ale vrby nad těmito většinou samozvanými realisty vynikají precizním uvažováním a vytrvalostí.

Slabé stránky
Vrby jsou v podstatě velice zranitelné, ale nepřiznají si to. Aby se zakalily, neúnavně zkoušejí mnohdy nebezpečné extrémy a pohrávají si. Neštěstí a nouze druhých se jich přímo dotýká; neustále hledají nějaký lepší svět spjatý s přírodou. Někdy to však může zajít tak daleko, že prchají před realitou.
Svým bližním se často jeví jako pesimistické, cynické nebo autodestruktivní osoby.
Napadená vrba reaguje pružnými úhybnými manévry. Když ji však zaženete do úzkých, střetnete se s prudkou agresivitou. Lidé zrození ve vrbě těžko vycházejí s těmi, kdo nechtějí dobrovolně akceptovat svobodu druhých. Při názorových střetech a v konfliktních situacích bývají neuvěřitelně zarputilé a velice průrazné.

Na co by si měly dát vrby pozor
I když to na nich není na první pohled vidět, jsou lidé, které to někdy až táhne jít na samé meze.
Potřebují takové výzvy, nejen aby si něco dokázaly, ale i proto, aby si určily stanoviště.
Když už to musí být, jsou velmi skromné, ale ve všedním životě nezřídka mívají i sklony k přepychu.
Hledají uspokojující vjemy - a ty jim může zprostředkovat krása tvaru, šperky, umění nebo krásná literatura.
Aby si udrželi pružnost, je pro ně důležitá fyzická zdatnost. Ale snad ještě důležitější je přímý vztah k přírodě. Osoby narozené ve vrbě jsou přímo přírodní lidé a jen málokdy jim svědčí delší život ve velkoměstě. Strom potřebuje především vodu, člověk zase pohyb - v jakékoli podobě. Život vrbám musí plynout, jinak mohou trpět psychicky i fyzicky. Jejich labilní psychika se ostatně vůbec nehodí k jinak robustnímu charakteru.
Proto by se u vrb mělo už od mládí dbát na to, aby se neutápěly v chmurných náladách a včas se jim bránily.
Častým problémem vrb bývá agresivita. Když totiž pružností a inteligentní argumentací ničeho nedosáhnou, rychle sahají po příliš násilných prostředcích a překvapené okolí vhánějí do úzkých. Zlým jazykem si občas dělají nepřátele.

Zdroj: www.fenomen.cz 5.4.2003 - Carla Ludwigová: Druidský horoskop